Sla kaart tab stops over
Leaflet © OpenStreetMap contributors © CARTO

Paardenpies, pastinaak en penselen


Rembrandt van Rijn groeide op in Leiden in een heel spannende tijd. Leiden had gevochten in de oorlog met de Spanjaarden en was bevrijd. Daarna groeide de stad heel snel. Rembrandt woonde 26 jaar in Leiden. 

Natuurlijk is er veel veranderd, maar toch... als je hem nu op straat zou zien, zou hij de weg kunnen vinden. Er zijn plekken die er nog bijna net zo uitzien als in Rembrandts tijd. En dat is toch mooi, na 400 jaar. Sommige dingen waren toen heel anders, maar ook heel veel dingen niet. Dat ontdek je zelf tijdens deze wandeling door de stad! 

Op deze pagina vind je slechts een aantal highlights. Nieuwschierig naar de gehele route? Kom dan langs bij VVV Leiden. In samenwerking met Het Leidse Winkeltje zijn wandel- en fietsroutes ook online te verkrijgen! Bekijk de webshop hier.

Dit ga je zien

VVV Leiden

Stationsweg 26
2312 AV LEIDEN
Navigeer naar startpunt
VVV Leiden

Pieterskerk Leiden

Kloksteeg 16
2311 SL LEIDEN
Pieterskerk Leiden

Latijnse School

Latijnse School
Lokhorststraat 16
2311 TA LEIDEN
Latijnse School

Stadhuis

Stadhuisplein
Stadhuisplein 1
2300 PC LEIDEN
Stadhuis

De Burcht

De Burcht
Burgsteeg
2312 JR LEIDEN
Navigeer naar eindpunt
De Burcht